حزب مشروطه ايران
(لیبرال دموکرات)

 The Constitutionalist Party of Iran
(Liberal Democrat)
Armenia iraq Iran Turky Switzerland England Qatar Kuwait Sweden Norway Italy Canada Austrian France Holland Israel Denmark Belgium Germany United States of America
صفحه نخست چاپ برگشت
نامه ی کورش زعیم به مهدی طائب در ارتباط با خوزستان

February 17, 2013

یک شنبه 29 بهمن 2571 = February 17, 2013

کورش زعیم
 

جناب حجت الاسلام مهدی طائب،

ریاست محترم قرارگاه راهبردی عمار

سخنان اخیر شما درباره خوزستان و سوریه، وحشت به دل ایرانیان باشرف و میهن پرست در ایران و برونمرز انداخت. این اظهارات شما كه فرمودید "دشمن اگر بخواهد سوریه یا خوزستان را بگیرد، الویت با این است كه ما سوریه را نگه داریم، و اینكه سوریه استان سی و پنجم برای ماست، یا اینكه اگر سوریه را نگه داریم، خوزستان را می توانیم پس بگیریم، یكی از شگفت انگیزترین اندیشه های راهبردی در تاریخ سیاست خارجی كشورهاست.

نخست اینكه كشور سوریه یك كشور مستقل، عضو سازمان ملل و دارای ملتی با غرور ملی و پیشینه چند هزار ساله است. من تصور نمی كنیم كه ملت بزرگ سوریه از اینكه شما كشورشان را استانی از استانهای جمهوری اسلامی بخوانید شادمان شوند. برعكس این سخنان تخم دشمنی را در ذهن آنان خواهد كاشت، اگر كه هم اكنون با ما دشمن خونی نشده باشند.

دوم اینكه سوریه سرنوشت خود را دارد و این سرنوشت در دست چندین كشور قدرتمند قرار گرفته كه جمهوری اسلامی را هم می توان در آن زمره شمرد. آن كشورهای قدرتمند دیگر، كه مجموعشان دهها بار از ما قدرتمندتر هستند، از شكست راهبردی خود در سوریه خوششان نمی آید، ولی از شكست راهبردی جمهوری اسلامی شادمان می شوند. آنها قصدشان همین است كه همه گناهان را متوجه جمهوری اسلامی كنند تا بتوانند گامهای بعدی را آسان تر، و با مواضعی حق بجانب تر در برابر افكار عمومی جهان، بردارند. آیا هیچكدام از سیاستمداران و دیپلمات های آنها را دیده یا شنیده اید كه با چنین ادبیاتی در ملاء عام سخن بگویند؟ حضرتعالی در سمت رییس قرارگاه راهبردی عمار مسئول اقدامات "راهبردی" شناخته می شوید و سخنان شما دست كم گرفته نمی شود. سیاستمداران كشورهای موفق در جنگ سخت نرم سخن می گویند، در صورتیكه حضرتعالی در جنگ نرم بسیار سخت سخن می رانید.

جنابعالی با اعلام علنی برنامه تشكیل بسیج سوریه با 60 هزار حزب‌اللهی و تحویل گرفتن جنگ کف خیابان‌ها از ارتش سوریه، عملا كشتار بیش از 70 هزار نفر در سوریه را به گردن ایران انداختید. این دقیقا اعترافی است كه دشمنان جهانی ما می خواستند از دهان ما بشنوند.

سوم اینكه اگر خوزستان را از دست بدهیم، هرگز نخواهیم توانست آن را پس بگیریم، زیرا دشمنان ما شرایطی را بوجود خواهند آورد كه طبق قانونهای بین المللی دست ما از آن منطقه كوتاه شود. اگر برای بازپس گیری آن حمله كنیم، مواجه با نیروهای بین المللی از جمله ناتو خواهیم شد. من ترجیح می دهم وارد جزئیات نشوم، حضرتعالی می توانید از مشاوران آگاه خود استفسار كنید. از سوی دیگر، با رفتن خوزستان، درآمد كشور از نفت از دست خواهد رفت و شما دیگر توان كمك به سوریه را نخواهید داشت. البته برای ملت خودمان از دست دادن این درآمد تفاوتی نخواهد كرد. مدتهاست كه از بهره این درآمد محروم هستند.

تاكید شما بر عدم وجود تهدید منطقه ای برای ایران، با نام بردن از افغانستان و پاكستان و عراق، از یك "قرارگاه راهبردی" نیز شگفت انگیز بود. ما دشمنان ثروتمند و تا دندان مسلح در جنوب خود داریم كه چیزی بجز درهم شكستن ایران را در سر ندارند. اگر خودشان جرات حمله نداشته باشند، بزرگترین پایگاه دریایی و هوایی تاریخ بشریت در دویست كیلومتری ماست و دستكم پنج كشور مقتدر در نزدیك مرزهای ما حضور و آمادگی جنگی دارند. پیرامون ما هیچ كشوری دوست ما نیست و همه با رغبت به دشمنان ما كمك خواهد كرد.

جناب حجت الاسلام طائب، با توجه به موقعیت قدرتمندی كه در گذشته داشته و اكنون دارید، من می دانم كه طرف شدن با شما كار بسیار بسیار خطرناكی است؛ ولی من میهنم را بیش از این ملاحظات دوست دارم، و اگر شما بخواهید خوزستان من را با سوریه معاوضه كنید من با شما سر جنگ خواهم داشت.
با گرامیداشت و ترس از واكنش شما،

كورش زعیم
عضو شورای مركزی جبهه ملی ایران


در قسمت «از دیگران» مقالات درج شده می‏تواند با نظرگاه‏های حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات) هم‏خوانی نداشته باشد. مقالات درج شده در این قسمت برای آگاهی‏رسانی و احترام به نظرگاه‏های دیگراندیشان می‏باشند.


---------------------------

نظر شما در مورد مطلبی که خواندید چیست؟


از سامانه حزب و صفحه رسمی حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات) در فیس بوک دیدن کنید.


---------------------------

حمید

با درود
جناب کورش زعیم شجاعت شما را در ابراز واقعیات و نابسامانیهای حاکم بر کشور و عدم احساس مسؤلیت مسؤلین
قابل احترام است . اعتراضات بحق و هوشمندانه اشخاص دلسوز بتنهایی چاره گر این مصیبت نیست. حتما میدانید
حکایت دوال پا را «در فرهنگ عامه دوال پا موجودی است با پاهای دراز همچون دوال(کمند)که به هیئت مردی سالخورده کناره ی راه می نشیند واز مردم می خواهد اورا بر دوش گیرند آنگاه پاهایش را گرد کمر رهگذر می پیچد
و هر چه لازم دارد از او می خواهد. »
این مثل عامیانه دقیقا وصف الحال امروز کشور است و دوال پای ما هم «انقلاب شکوهمند اسلامی و نعماتی است
که نصیب ملت کرده».اگر نتوانیم به خطای فاجعه بار سیاسی که صرفا بدلیل نااگاهی سیاسی اتفاق افتاد یعنی همکاری و همیاری در روی کار اوردن «جمهوری اسلامی خمینی» و پیروی از افکار قرون وسطایی خمینی برخورد عملی کنیم٬ متاسفانه این اعتراضات شجاعانه راه بجایی نمیبرد.
حتما شنیده اید که مردم میگویند«اول برادریت را ثابت کن بعد ادعای ارث بکن» نمیشود باور به نجات میهن داشت
اما بر افکار تنگ نظرانه گروهی خود پای فشرد و بلای وارده را تنها در پرانتز(خودی و غیر خودی) دید.
قبول گذر از نظام اسلامی به نظامی غیر ایدئولوژیک و باورمند به ازادیهای فردی و اجتماعی ٬ تعهد به موازین و قوانین بین المللی و قبول اینکه تعیین نوع نظام اینده حق مردم است و موضوع تعیین نظام اینده کشور باید بعد از به زیر
کشیدن حکومت اسلامی و فراهم کردن محیطی ارام و بدور از تشنج و همچنین در اختیار گزاردن امکانات کافی و برابر در اختیار رهبران دو دیدگاه جهوری خواه و پادشاهی مشوطه خواه پرداخت٬ زیرا سالهاست که این جنگ حیدری نعمتی باعث بقای حکومت اسلامی و نابودی کشور شده است . درود بر شما و تمام دلسوان وطن

February 17, 2013 05:50:35 PM
---------------------------

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
معرفی فرهنگی
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
صفحه نخست   برگشت
به حزب مشروطه ایران خوش آمدید.
 
Welcome to The Constitutionalist Party of Iran (CPI)
Make irancpi.net you start page | Add irancpi.net in you favorites