حزب مشروطه ايران
(لیبرال دموکرات)

 The Constitutionalist Party of Iran
(Liberal Democrat)
Armenia iraq Iran Turky Switzerland England Qatar Kuwait Sweden Norway Italy Canada Austrian France Holland Israel Denmark Belgium Germany United States of America
صفحه نخست چاپ برگشت
پیام شهبانو فرح پهلوی به مناسبت نوروز ۱۳۹۲

March 19, 2013

سه شنبه 29 اسفند 2571 = March 19, 2013

شهبانو فرح پهلوی
 

هم میهنان مهربانم،

اینک که در آستانه نوروز باستانی در کنار سفره هفت سین نشسته ایم سعی کنیم که همه با هم لحظاتی فارغ از تمام ناهنجار یها، سختی ها و غم هایی که می دانم دامن اکثریت قریب به اتفاق ایرانیان را فرا گرفته، بازدودن زنگارهای خاطر نهفته های تاریخ نیا خاک خود را به یاد آوریم.

منش بزرگوارانه کوروش، کردار دادگرانه نوشیروان، تدبیر خردمندانه بابک، تلاش دلاورانه مازیار، قدرت قهرمانانه آرش، پهلوانی جوانمردانه رستم و بالاخره سروده های حکیمانه فردوسی در شاهنامه و صفٌّات فاخر انسانی هزار ها فرهیخته نامدار ایرانی را گرامی داریم و غرق در غرور و امید شویم.

در این روز اوّل بهار و پایان زمستان سرد امیدوار هستیم که نور بر تاریکی پیروز خواهد شد و ایران از خاکستر خود بر خواهد خاست.

نوروزتان پیروز
در قسمت «از دیگران» مقالات درج شده می‏تواند با نظرگاه‏های حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات) هم‏خوانی نداشته باشد. مقالات درج شده در این قسمت برای آگاهی‏رسانی و احترام به نظرگاه‏های دیگراندیشان می‏باشند.


---------------------------

نظر شما در مورد مطلبی که خواندید چیست؟


از سامانه حزب و صفحه رسمی حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات) در فیس بوک دیدن کنید.


---------------------------

حق

نوروزتان شاد و پیروز باد!

شهبانو فرح گرامی و شاهزاده گرامی، با درود و سپاس از پیامهای صمیمانه نوروزی تان به ملت یگانه ایران که بواقع بر دل من نشستند چون پیامهای امسال تان سرشار از ؛ناسیونالیسم ایرانی؛ بود. ناسیونالیسم ایرانی چه می تواند باشد اگر عاری از "هویت اصیل ایرانی" باشد و این هویت چیست اگر ریشه در سرزمینش ایران نداشته باشد!؟ سرزمین ایران چیست بجز آن "تمامیت ارضی ایران" و "حفظ تمامیت ارضی ایران"!؟

با درود و سپاس بر همه ایرانیانی که جان و مال و زندگی خود را در راه حفظ هویت اصیل ایرانی و حفظ تمامیت ارضی ایران گذاشتند و می گذارند و درود بر دودمان یکایکشان! با حفظ همین هویت اصیل ایرانی بوده است که ایران هزاران ساله شده است و همانند ملت ژاپن بعنوان یکی از کهنترین و اصیل ترین ملتهای موجود در جهان امروز شناخته می شود. چه باک، اگر ایران ستیزان در میان ما و بیگانگان منکر همانند بودن ایران و ژاپن در این زمینه باشند! هویت اصیل ایرانی، بزرگترین دشمن ایندوست که بدنبال جا انداختن دروغ بزرگ "ایران چند ملت و چند ملیتی" شان هستند. اربابشان دیروز استالین بود و امروز کسان دیگر که از ایران و ملت ایران بعنوان ژاپن دوم در منطقه می ترسند. تا زمانیکه پشتوانه ما "هویت اصیل ایرانی" و "حفظ تمامیت ارضی ایران" باشد، ایران باقی خواهد ماند و "ایرانستان" ای نخواهد شد که شاه فقید از وقوعش بیم داشت.

با کوشش ملت ایران و بویژه شخصیتهایی مثل شما دو عزیزست است که تمامیت ارضی ایران مثل 100 سال اخیر حفظ می شود و خواهد شد و ایران همچنان کشوری خواهد ماند با تنها یک ملت و یک ملیت ایرانی و لاغیر! به امید روزی که ایران عزیز ما از دروغ و دشمن و خشکسالی رها گردد و هر نسلی ایران را آبادتر و آزادتر به نسل بعدی واگذار کند.

نوروز، این بزرگترین و مهمترین جشن ایرانیان، را از صمیم قلب بشما عزیزان شادباش می گویم و آرزوی تندرستی، شادی و پیروزی هر چه بیشتر شما را در سال نو دارم.

ارادتمند، حق (جمهوریخواه ایرانی)
پاینده ایران یکپارچه و ملت یگانه ایران

March 21, 2013 10:25:38 PM
---------------------------

هايده توكلى

با درود به شهبانوى ايرانزمين كه همواره پرچمدار استقامت ، بزرگوارى ، اميد و بخشش بو ده اند ، اينك اين وظيفه و مسيوليت يكايك ما مردم آزاده و عدالتخواه است كه اميد را در دل اين بانوى قهرمان نگاه داشته و نشان دهيم كه با كوشش و درستكارى نور را بر تاريكى پيروز خواهيم كرد.
نوروزتان شاد ، لبهايتان خندان و روزگارتان آزاد باد
پاينده شهبانوى ايران ، پاينده ايران ، پاينده ملت ايران

March 20, 2013 09:31:32 AM
---------------------------

شیر و خورشید و تاج

هم میهنان گرامی‌،

به نوبه خود از طرف خود، و یاران مبارز، و خانواده، نوروز را به همه شما آزادیخواهان عاشق و وفادار به میهن شاد باش میگویم. شاد باش، که نوروز ما همیشه پیروز است حتی در سخت‌ترین دوران تاریخ. بهمن زاهدی گرامی‌ سامانه جدید را هم دیدیم، سپاس از زحمات شما، بسیار در طرح آن سلیقه و زحمت کشیده شده.

ایرانی‌ گرامی‌، ما هم تا این لحظه از طریق یاران از گوشه کنار ایرانزمین خبر‌های بسیار دلگرم کننده دریافت کرده‌ایم و در حد توانایی‌ در حال انتقال این خبر‌ها به سراسر ایران هستیم تا دیگر هم میهنان ما هر چه زودتر بدانند که در نقاط دیگر کشور چه می‌‌گذارد. مخصوصاً خبر‌های مربوط به "داخل رژیم" را به یارانمان جهت اطلاع آنها ابلاغ و به ایران بازپس و منتقل می‌‌کنیم.

بقول ما ایرانیها "این ملت دارد غوغا می‌کند." شعار‌های سیاسی نیز بگوش می‌رسد و هاکی از آن است که ملت دارد با خود عهد و پیمان تازه می‌‌بندد، و پیام آماده هستیم به سراسر ایران از طریق آئین چهارشنبه سوری و نوروزی فرستاده می‌‌شود.

به نظامیان با شرف و بیدار این میهن درود ویژه می‌‌فرستیم که در کنار ملت این روز بزرگ ایرانی‌ را با فداکاری و هم کاری‌های لازمه جشن گرفته و خودشان این فرخنده آغاز نو را "سال بازگشت به آغوش ملت" نامیده‌اند. و امیدواریم که آنهایی که تا این لحظه هنوز در شک هستند هر چه زودتر این شک خود را بر طرف کنند و به آزادیخواهان بپیوندند. و فراموش نکنند، هر آنکه از این ملت ستم دیده دفاع کند زحماتش جای دوری نخواهد رفت و از دید ملت پنهان نخواهد ماند. شما هم میتوانید مانند دیگر همکاران بیدار خود به ایرانیت خود باز گردید و در راه این خانواده بزرگ و بیدار گام بردارید. این میهن را سر و سامان تازه باید، و این تنها هدف نهایی ما است.

اگر به پیام نوروزی شاهزاده دقت کنید ایشان از دوباره "ساختن" سخن می‌گویند نه از "تخریب".

پاینده ایران و زنده باد وجدان‌های بیدار پرچمداران ایرانزمین

شیر و خورشید و تاج (سامان ۱۳۶۰ و پرچمداران)

March 19, 2013 10:29:26 PM
---------------------------

شیر و خورشید و تاج

***** بخش دوم - شهبانوی ایرانزمین *****

ارزش بلند کردن یک ملت از زمین و به جهانیان گفتن که ما هم در این جهان حضور داریم، چه میزان است؟ آیا می‌‌شود برای آن قیمت تعیین کرد؟ شاید امروز که یک ملتی همه چیز خود را از دست داده، از خاک گرفته تا هویت تا غیرت و جوانمردی و غرور و و و... شاید امروز بهتر بشود پاسخ دشمنان این خاک را داد و شاید امروز این ملت بهتر درک کند که برای شناساندن یک ملت به خودش و به جهان و برای دفاع از غرور یک ملت نمی‌شود قیمت تعیین کرد.

آمریکایی‌ها به پدران انقلاب آمریکا و قانون اساسی‌ آن کشور بسیار می‌‌بالند و در هر کجا از آن سخن می‌گویند.

ما ایرانیان هم برای بالیدن بخود بسیار جا داریم. همین نوروز ما، و جشن‌های دیگر ایرانیان نه فقط برای این است که ما یک فرهنگ زنده داریم، بلکه این جشن ها، این یادگاری‌های کهن تضمین کننده بقای ایرانیان میباشند.

اگر هویت ما را نمیتوانند برای همیشه از ما بگیرند برای همین است که نیاکان ما، آن آینده نگر‌های بزرگ، این رسوم را برای ما بر جای گذاشتند تا هرگاه به این خاک حمله ور شدند و ما را به اسارت گرفتند، از طریق جشن‌های خود دوباره به یاد آوریم که کیستیم و امید‌ها را تازه کنیم، بخود تکانی دهیم، و در کنار یکدیگر سرزمین خود را از دست دشمنان رها، و بقای ایرانیان را تضمین کنیم.

این بار نیز چنین خواهیم کرد... و پادشاه خود را به ایران باز خواهیم گرداند، و پرچم پر افتخار شیر و خورشید و تاج را دوباره در سرزمین این ملت بزرگ به احتزاز در خواهیم آورد. ما طرفداران نظام پادشاهی از این خاک هستیم، از این ملت هستیم و نیاکان ما در این خاک خفته‌اند.. و ایرانزمین را به جایگاه اصلی‌ خود باز خواهیم گرداند.

پیام نوروز پیامی است که از ادامه بقای ایرانیان عاشق و وفادار به خاک و ملت سخن میگوید.

ما با آریامهر میهندوست و دیگر میهنپرستانی که امروز در میان ما نیستند پیمان بستیم که ایران را آزاد کنیم و این چنین خواهیم کرد.

همیشه شاد و همیشه پیروز و همیشه سربلند ایران و ایرانی‌ باد

March 19, 2013 05:17:14 PM
---------------------------

شیر و خورشید و تاج

***** بخش اول - شهبانوی ایرانزمین *****

شهبانوی ایرانزمین یادگار آریامهر بزرگ و دوران سربلندی و غرور ملی‌،

پیام گرم نوروزی شما دریافت شد اما مانند هر ایرانی‌ میهندوست و میهن‌پرست که در این روز‌های خطیر و سرنوشت ساز نگران آینده میهن است، چهره نگران و صدای خسته شما نیز که حکایت‌ها در آن نهفته از این همه ظلم و ستم نسبت به این ملت بزرگ و کشور عزیز ما ایران، بسیار گویا بود.

همانطور که خود میدانید، چند ماه اخیر، ماه‌های بسیار سختی مخصوصاً برای طرفداران نظام پادشاهی بود. روزگار مخصوصاً با ما طرفداران نظام پادشاهی بسیار بد و غیر منصفانه رفتار کرد. اما همگی‌ ما سخت مقاوم هستیم و با تمام مشکلاتی که مانند یک خانواده در بین خود داریم، همگی‌ ما، هم درد و همیشه در کنار هم هستیم.

حتی زمانی‌ می‌رسد که در یک پروسه دمکراتیک و دشوار با شاه خود رضا پهلوی دوم بر سر برخی‌ موارد هم عقیده نباشیم. اما این را بدانید که ما طرفداران نظام پادشاهی هرگز به ایران عزیز پشت نخواهیم کرد، هرگز نسبت به سرنوشت این میهن و ملت بی‌ تفاوت نخواهیم بود، و هرگز ایران را در دهان ضحاکان زمانه رها نخواهیم کرد، و شاه خود را تنها نخواهیم گذاشت. ما از حق خود، از هویت خود، و از ایران خود نخواهیم گذشت.

مخصوصاً این را بدانید، که ما طرفداران نظام پادشاهی همیشه نسبت به خاندان پهلوی که حافظ ایران ما بودند و ایران ما را بار دگر زنده و به تمدن بزرگ رساندند یک احترام ویژه، سپاسگزاری، قدر شناسی، و وفاداری ویژه قائل هستیم.

بسیاری از دشمنان این خاک در زمانی‌ که شاهنشاه ایرانزمین جشن‌های دو هزار و پانصد ساله را در ایران افتتاح و برگزار کردند، به ایشان حمله ور شدند که چرا ایشان برای اجرای آن جشن خرج کردند. در آن زمان کسی‌ نپرسید، که برای دفاع از غرور ملی‌ یک ملت بزرگ چه میزان هزینه، یک هزینه زیادی است؟

March 19, 2013 05:15:48 PM
---------------------------

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
معرفی فرهنگی
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
صفحه نخست   برگشت
به حزب مشروطه ایران خوش آمدید.
 
Welcome to The Constitutionalist Party of Iran (CPI)
Make irancpi.net you start page | Add irancpi.net in you favorites