حزب مشروطه ايران
(لیبرال دموکرات)

 The Constitutionalist Party of Iran
(Liberal Democrat)
Armenia iraq Iran Turky Switzerland England Qatar Kuwait Sweden Norway Italy Canada Austrian France Holland Israel Denmark Belgium Germany United States of America
صفحه نخست چاپ برگشت
پیام شاهزاده رضا پهلوی به مناسبت نوروز ۱۳۹۲

March 20, 2013

چهارشنبه 30 اسفند 2571 = March 20, 2013

شاهزاده رضا پهلوی شاهزاده رضا پهلوی
 

نوروز دل انگیز، جشن باستانی هزاران ساله ایرانیان و فرا رسیدن بهاران شکوهمند را به همه مردم ایران و به همه هم میهنانم در سراسر جهان شادباش می گویم. سال نو بر شما جوانان، نوجوانان و کودکان آینده ساز سرزمینمان، که با وجود تمامی کمی ها و کاستی ها، با خلاقیت های چشمگیرخود، در زمینه های علمی و هنری، نام ایران و ایرانی را در جهان پرآوازه و سربلند کرده اید، هزاران بار، خجسته باد.

در این لحظات نوروزی، یاد عزیزانی که جان خود را سخاوتمندانه فدای حفظ تمامیت ارضی میهن، راه آزادی و سربلندی ملت ایران کردند را، گرامی می دارم و به همه هم میهنانم که به دور از خانه و خانواده هستند؛ به کودکان بی سرپناه و آواره، به زندانیان دربند نظام مستبد جمهوری اسلامی، به مادران و پدران داغدیده، به پناهجویان و هم میهنان در تبعید درود می فرستم. همچنین برای تمام کسانی که در این ایام، در بستر بیماری بسر می برند، بهبودی و تندرستی آرزو می کنم.

*******

پس از استقرار حکومت دینی در کشورمان، دور و جدا از هم، رنج و غم بسیار برای شرایط بحرانی کشورمان از یک سو و شادی از موفقیت ها و افتخارآفرینی های هم میهنانمان در سراسر جهان را از سویی دیگر تجربه نمودیم.

در این دوران پر از فراز و نشیب، همه هم و غم و تلاش من تنها بر این بوده است تا صدای آزادیخواهانه هم میهنانم و راوی نقض حقوق بنیادین ملت ایران باشم. مسئولیت بزرگ و خطیری است که هرچند دشوار و سخت به نظر می آمد ولیکن به دستاوردهای شگرفی همچون همدلی و دوستی در راستای آشتی ملی دست یافته ایم.

هم میهنانم،

امسال، کشورمان روزهای حساس و سرنوشت سازی را در پیش رو دارد. آنچه در این سال در انتظار ماست بستگی به تلاش ما مردم ایران دارد. دست در دست هم می توانیم کشور خویش را آزاد و آباد نماییم.

فراموش نکنیم که ملت بزرگ و صلح جوی ایران، با توجه به نیروی انسانی، ثروت و منابع و امکانات کشورمان، شایسته امنیت، عدالت، اعتماد، اعتبار جهانی، رفاه اقتصادی و سطح زندگی مناسب همانند دیگر کشورهای پیشرفته جهان است.

در این سال نو بار دگر با شما عهد می بندم که برای رسیدن به عدالت، امنیت و رفاه، زدودن دروغ و فساد و خشونت و احقاق حقوق تک تک مردم ایران تا آزادی تک تک زندانیان سیاسی- عقیدتی و بازگشت به هویت اصیل ایرانی و برقراری حاکمیت ملت ایران از هیچ تلاشی دریغ ننمایم و این مهم، تنها با اتحاد و آشتی ملی میسر خواهد شد. یقین دارم از این مرحله دشوار از تاریخ با سربلندی گذر خواهیم کرد.

به خود و به فرهنگ کُهن ایرانمان باور داشته باشیم که طلوع آزادی نزدیک است.

هر روزتان نوروز، نوروزتان پیروز

رضا پهلوی


در قسمت «از دیگران» مقالات درج شده می‏تواند با نظرگاه‏های حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات) هم‏خوانی نداشته باشد. مقالات درج شده در این قسمت برای آگاهی‏رسانی و احترام به نظرگاه‏های دیگراندیشان می‏باشند.


---------------------------

نظر شما در مورد مطلبی که خواندید چیست؟


از سامانه حزب و صفحه رسمی حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات) در فیس بوک دیدن کنید.


---------------------------

حق

با درود بیکران خدمت هم میهنان، حزب مشروطه ایران(لیبرال دمکرات) و شاهزاده گرامی، فرا رسیدن نوروز باستانی، این بزرگترین جشن ایرانیان را به یکایک شما عزیزان شادباش می گویم و از صمیم قلب برایتان آرزوی تندرستی و شادی و پیروزی هر چه بیشتر در سال نو را دارم. به امید آزادی ایران در سال جاری و دیدار و شرکت مان در جشن آزادی ایران در کنار هم در ایران!

درود و شادباش نوروزی ویژه ای دارم خدمت بهمن زاهدی گرامی مان که سال گذشته افزون بر مدیریت این سامانه، نوشتارها و نظرات پرمحتوایش و گزارشی که حضورا به سازمان عفو بین الملل داد و در اینجا منتشر ساخت، سامانه تازه ای را هم بعنوان هدیه نوروزی به ایرانیانیان ارزانی داشته است. بهمن جان، نوروزت شاد باد و پایدار باشی!

همچنین درود و شادباش نوروزی ویژه خود را تقدیم نازنینان، استاد گرامی، ایرانی، دانشجوی فرهیخته، عرفان، و وجدانی پرکار و پربار می کنم که امسال با نوشتارهای متعدد پر ارزش خود در بخش ؛نوشتار؛ این سامانه و نظراتشان در ستون نظرات خوانندگان یعنی ؛کانون گفتگوی لیبرال دمکراسی؛ غنای ویژه ای به سامانه حزب مشروطه ایران(لیبرال دمکرات) بخشیدند. غنای فکری مهمترین سرمایه یک نحله فکری است حتی اگر مخالفش باشیم یا در برخی نکات مخالفش باشیم. نوروزتان شاد و پیروز باد!

کلام آخرم بشما عزیزان اینکه:- بچه ها، متشکرم و متشکریم!

دوستدار و ارادتمند و سپاسگزار یک یک تان، حق
پاینده ایران یکپارچه و ملت یگانه ایران

March 22, 2013 01:07:54 PM
---------------------------

ایرانی

جناب مهرداد
ظاهرا بحث با شما بی معنی است. عمق استدلال شما را همه دیدند و به نظرم ادامه بحث لازم نیست. من می پرسم چرا در غیاب ملت ایران رئیس جمهور مادام العمر انتخاب کرده اید، شما از احترام به حقوق زن می گویید! شما حتی معنای دموکراسی را به درستی نمی دانید. من می گویم خمینی را شما آوردید، شما می گویید ما بعد از سوار کردنش بر گرده ملت ایران، افشا گری کردیم! من از جنایات مجاهدین در همکاری با صدام می گویم، شما بیانات مشعشع می فرمایید! برادر من، اولین قربانیان انقلاب شکوهمند شما، ما طرفداران پادشاهی بودیم. انقلابی شما را در زندان ها قتل عام کرد، که خودتان مرتکب آن شده بودید. من می گویم عصر ایدولوژی به پایان رسیده، شما من را بنیادگرا خطاب می کنید. اصلا معنای کلماتی را که استفاده می کنید می دانید؟ می دانید بنیادگرا (فندامنتالیست) چه کسی است؟ پیشنهاد می کنم دست به نقد واژه های لیبرال و بنیادگرا را در اینترنت و ویکی پدیا جستجو کنید، شاید معنای چیزی را به که کار می برید، درک نمودید. من سی و چهار سال است با انقلاب شما مبارزه می کنم. من در ایران هستم، در تمام این سی و چهار سال، آن موقع مبارزه می کردم که لو دادن ما به کمیته های اوباش اسلامی، از افتخارات شما بود. آن موقع که فریاد اعدام باید گردد شما، تنها به قتل ما ختم می شد و البته سال ها بعد، گریبان خودتان را گرفت. بحث با تمام ایدولوژیست ها یی فایده است. با شما که ایدولوژی التغاطی مارکسیستی اسلامی دارید، بی فایده تر. در فردای آزادی، از عمق نفرت مردم ایران از دارودسته جنایتکار خود، سخت حیرت خواهید نمود. با تمام این تفاصیل، چنانچه توانستید از شعار و توهین دست بردارید، با شما بحث خواهم کرد. پیشنهاد می کنم موضوع بحث را بررسی ایدولوژی سازمان شما و نگرش لیبرال دموکرات ما قرار دهیم و در مقاسیه این دو با هم، شناخت بیشتری از آن ها بیابیم. شاید حداقل شما که مطمعن هستم به واسطه دسترسی به اینترنت، در بیرون از زندان های اشرف و لیبرتی به سر می برید، چشمتان به دنیای آزاد اندیشه نیز باز شد.

March 22, 2013 09:18:12 AM
---------------------------

حق

جناب مهرداد، ستون نظرات سایت مجاهدین خلق شما کو؟؟؟ منتظرم نشانی ستون نظرات سایت مجاهدین خلق را در اینجا بگذارید تا بحثی را که شروع کرده ای را در آنجا انجام دهیم. چرا که نه!؟ ستون نظرات مجاهدین خلق کو؟؟؟؟

March 22, 2013 12:43:29 AM
---------------------------

مهرداد

آقای بهمن زاهدی .
ما شرافت و پایداری از قهوخانه های پاریس و شهر اروپائی و آمریکائی بدست نیاوردیم . ما بهای آزادی را با گوشت و پوستمان پرداختیم .
رضا پهلوی که تو حلوا حلوا میکنی صرفا بدلیل فامیلی او است نه چیز دیگر اگر همین رضا را نیم پهلوی او را برداری بدرد خونه داری هم نمی خورد .چه برسه به مبارزه و اداره یک کشور
در ثانی در شماها موج میزند اندیشه خمینی و مرد سالاری .شما مخالف آخوند نمی توانید باشید بعدا یارو فتوا میده میگه زن شما به شما حرام است میگی چرا میگه منه آخوند خطبه عقد را خواندم .
آخوند سلطنت را کمر بسته امام رضا می خواند .

March 21, 2013 10:13:40 PM
---------------------------

مهرداد

رضا پهلوی و همه شما از همان چیزی می سوزید که خمینی سوخت . امروز مهمترین مشکل دنیا که با آن دست و پنجه نرم می کند پدیده شوم بنیاد گرائی است . سد کردن بنیاد گرائی و گل گرفتن تنور جنگ طلبی خمینی که منجر به خوردن جام زهر از طرف خمینی شد .کار رضا پهلوی نبود و کار هیچ کسی نمی توانست باشد که عمیقا تا بن واستخوان به صلح و آزادی اعتقاد نداشته باشد . رضا پهلوی حتی به نزدیکان خودش هم نمی تواند اعتماد کند چه برسد بخواهد مقابل بنیاد گرائی بایستد . براستی کجای این شعار است .چه کسی قانون سنگسار را اولین بار محکوم کرد در دنیا افشا کرد؟ اگر آقای پهلوی بود اسناد ارائه بدهید . رژیم خمینی 57 بار در سازمان ملل بر اساس اسناد و گواهی افشار گریهای شورای ملی مقاومت ومجاهدین محکوم شد . رضا پهلوی کجا بوده وقتی 100 تا 100 تا جوانان ایران اعدام می شدند؟
رضا پهلوی محصول ما ایرانیان نیست و شما دارید حلوا حلوا می کنید برای اینکه چیزی جز علم کردن او ندارید .
اگر دیدگاه دمکرات می داشتید قبول یک زن در راس یک جنبش را قبول می کردید . بخاطر اینکه بیشترین ظلم و ستم خمینی و رژیمش در حق زنان بوده . تا زن آزاد نشود مرد آزاد و رها نمی شود .
برای دمکراتیزه کردن ایران و سرنگون کردن این رژیم باید جدی بود و تشکیلاتی داشت که از همه چیز خود بگذرد . خوب و بد گندم را در تنور مشخص میشود .

March 21, 2013 06:33:53 PM
---------------------------

ایرانی

بخش ۲: اگر می خواهید بحث کنید، دست از شعآر بردارید و با تعیین موضوع به بحث بپردازید. ما دولت در تبعید رئیس جمهور مادام العمر و شورای مقاومت در غیاب ملت ایران درست کرده ایم یا شما؟ ما به سناتورهای آمریکایی پول می دهیم تا به ایران حمله نظامی کنند با این قول که نیروی زمینی حمله را ما تامین خواهیم کرد یا شما؟ شاهزاده هم می توانست مانند شما چشم به صدام بدوزد و یا او برای رسیدن به قدرت همکاری کند، اما به جای آن داوطلب خدمت در ارتش ایران شد، شما چه کردید؟ در کنار صدام گرای خانه مردم را به او دادید تا موشک برسرشان بریزد؟ بس کنید این شعارها را که راهی که می روید، از ابتدا جز التغاط و تباهی چیز دیگری نبود.
پاینده ایران

March 21, 2013 04:06:42 PM
---------------------------

ایرانی

جناب مهرداد
بخش ۱: دموکرات بودن ما و شاهزاده را در جایی ببینید که ما منشور شورای ملی را امضا نکرده ایم، آیا شما هم می توانید با سازمانتان چنین کاری انجام دهید؟، هم ما در یک فرآیند دموکراتیک به منشور شورای ملی نقد داریم و هم شاهزاده این حق دموکراتیک را برای ما قائل است که چنین کنیم، این را مقایسه کنید با سازمان مخوف و شکنجه گر خودتان، چند نفر از بریدگان سازمان (به قول شما) در پیش و پس از انقلاب توسط مسعود رجوی شکنجه و داعدام شدند؟ این ها را می دانید؟ می دانید رجوی تمام سازمان خودش را پیش از انقلاب به ساواک لو داد تا از اعدام نجات یابد؟ حقایق را می دانید یا فقط شعار می دهید؟ تصمیم مربوط به باگشت و یا عدم بازگشت پادشاهی به ایران را مردم ایران در یک انتخابات ازاد، تعیین خواهند نمود و این به شما و من که تنها یک رای داریم، ربطی ندارد. مگر آن ایت الله شیطان را شما نیاوردید؟ مگر موسی خیابانی روی کاپوت ماشین همان امامتان که مجاهد کبیر تاریخ لقبش دادید، با یوزی از ایشان مراقبت نمی کرد؟ بس کنید این عوام فریبی ها و شعار دادن ها را، در این سامانه و در این خزب، حرف منطقی بزنید، پاسخ منطقی بشنوید. ما شاهزاده رضاپهلوی را نماد پادشاهی و کاندیدا برای این نهاد باستانی می دانیم، اما با ایشان بحث هم می کنیم، مخالفت هم می کنیم، این یعنی هم ما و هم شاهزاده اخلاق دموکراتیک را از هم اکنون رعایت می کنیم. شما چه، می توانید از جرگه سازمانتان خارج شوید؟ به اسیران دربند لیبرتی و اشرف اجازه خروج از سازمان را میدهید؟ این ها پیشکش، می توانید به امام مسعود غائب از نظر انتقاد کنید؟ یا جوری شما را تربیت ایدولوژیک نموده اند که تنها با چشم سازمانتان به دنیا و مافی ها می نگرید؟ برادر من، عصر ایدولوژی ها پایان یافته است، چشم بازکن و ببین که سازمان شما و ایدولوژی شما به تاریخ پیوسته است، چشم بازکن و ببین فیلم های استخبارات عراق در ایران پخش شده و همه می دانند رجوی و ابرشمچی در این سالیان در عراق چه می کردند.

March 21, 2013 04:05:15 PM
---------------------------

وجدانی


منشاء مشروعیتِ شاهانه! (۵)

جناب najaf! تنها توصیۀ من به شما این است که هنگامِ خواندن و آه و ناله نمودنتان همۀ آن نوحه ای را که شما سطری از آنرا در کامنتِ خود گنجانده اید و من مقدارِ بیشتری از آنرا در همیجا برایتان تقدیم میدارم، بخوانید و در اثنای آن حداقل صحنۀ تیرباران نمودن آن هزاران مجاهدی که به فرمان همان "قائد پر افتخار جنبشِ بزرگ امام مجاهدِ اعظم تان خمینی" را در برابرِ دیدگانِ خودتان مجسم کنید تا در یابید که به گمانِ شما "مشروعیت از نطفه یا لخته ای خون آغاز میشود؟ یا از مبارزه بی امان و تاریخ ؟" منشاء مشروعیت اغلبِ و بهتر بگویم همۀ ایرانیان وطنپرست و راستین، از جمله شاهزاده رضا پهلوی، فقط و فقط ناشی از حس میهنپرستی، علاقۀ وافر به هموطن داشتن، نثار جان و مال در راه ایران،... و در یک کلام همانند شاهِ فقید محمدرضا شاه، رضا دادند به نیستی و نابودی خویش بشرط ماندگار شدن ایران است و بس. آیا این منشاء مشروعیت را شما هیچ میدانید؟ ولی مردم ایران در برابر آن سرِ تعظیم فرود می آورند! خواهید دید!

و این هم بخشی از آن نوحه ای که نیاز امروزیتان است، چنانچه آنرا ندارید:

گفتند گل مگویید
این حکم پادشاه است
چشم و چراغ بودن
روشنترین گناه است
حکم شکوفه تکفیر
حد بنفشه زنجیر
سهم سپیده تبعید
جای ستاره چاه است
این شهر مردگان است
آواز تازه ممنوع
لبهای غنچه آزاد
گل بی اجازه ممنوع
دارالخلافه آباد
جهل و خرافه آزاد
بیداد پشت بیداد
حرف اضافه ممنوع
گل بی اجازه ممنوع
یک سو ستاره زخمی
یک سو پرنده در گور
تن‌های مرده بر خاک
مردان زنده در گور
حاشا از این تباهی
تا کی شب و سیاهی
...
منبع سند مزبور:
http://khorshidneshan.blogspot.de/2013/01/blog-post_22.html

March 21, 2013 03:43:40 PM
---------------------------

وجدانی


منشاء مشروعیتِ شاهانه! (۴)

امروز و هنوز که هنوز است، داستانِ مجاهدین و اعوان انصارشان در جهتِ اتهام زنی و دروغ پردازی در خصوص خاندان پهلوی و بویژه شاهزادۀ ایران رضا پهلوی با آنچه که در قبل از انقلاب حکایت میشده فرق چندانی ننموده است و هر از چند گاهی نقلِ آنرا برای تسکین آلام و غمِ خویش لازم و ضروری میدانند. این بقولِ خودشان برادرها و خواهرها، از ناحیۀ همان "قائد پر افتخار جنبشِ بزرگ امام مجاهدِ اعظم خمینی" که بر گردۀ ایران و ایرانی سوارش نمودند، گول خورده اند و سرشان بی کلاه مانده است اما بدلیل اینکه اعتراف بدین مطلب و طلب عفو ار مردم ایران برایشان غیر ممکن مینماید لذاست دق دلیشان را همچنان بر سر خاندان پهلوی خالی میکنند و گرنه چه لزومی داشت که امروز najaf نامی به بیش از سی سالِ پیش برگردد و این نوحۀ مختصِ عزاداری حضرتِ ابا عبدالله الحسین را بیاد آرزوهای برباد رفته شان سر دهد و بر سرش بکوبد؟! بدونِ تردید خود و یا بازماندگان آن هیئتهای عزاداری که همین نوحه را در زمان شاه فقید میخواندند و ضمن بر سر و صورت خویش کوفتن و زاری نمودن به شاه بد و بیراه میگفتند، امروز از کردۀ خویش پشیمانند و باتفاق سایر آحاد ملت ایران رحمت و شفقت برای چنان شاهی آرزو دارند. امروز کیست بر این امر واقف نباشد آنچه که مرتب بر لبان مردم ایران جاریست همانا این سخنانند: آن خدا بیامرز! که الهی نور به قبرش ببارد!

March 21, 2013 03:42:18 PM
---------------------------

وجدانی


منشاء مشروعیتِ شاهانه! (۳)

خب! ملاحظه فرمودید! اردوگاه های الفتح، دشمنِ نژادپرست صهیونیست، مرتجعین عرب، خلقِ در زنجیر، اسراییل این طفل نامشروع امپریالیسم، قائد پر افتخار جنبشِ بزرگ (لابد انقلاب اسلامی) امام مجاهدِ اعظم خمینی، قطع هر گونه رابطه با اسراییل، فروریختن پشت جبهه ضد انقلابی اسراییل یعنی رژیم وابسته ایران و بالاخره خانه و خاکِ (ایران) را در آینده ای نه چندان دور به پایگاهی برای برادر ابوعمار و سایرین تبدیل نمودن و گفتن "این انقلابی است تا پیروزی" (ثورة ثورة حتی النصر!) و قس‌ علی ‌هذا ، همۀ اینها را مجاهدین خلقِ ایران، طفلکیها، در قرآن و نهج البلاغه و کتاب های علی شریعتی خوانده بودند و لاغیر!!

این حضرات یعنی مجاهدین در اتهاماتِ خویش به رژیم شاه فقید همچنین مدعی هستند که از جمله وسایل استفاده شده برای شکنجۀ مجاهدین کلاهخود آهنی که "منجر به کوری و کری می شود" و چنگک های برقی "مخصوص بیضه که بر بیضه ها انداخته می شود" بوده اند. در یکی از این افرادِ زندانی، هشت متر از روده، یک کلیه، طحال، یک دوم روده و یک چهارم کبد برداشته شده است (این شخص چطور زنده مانده یک معجزه است!)!!!

در مورد دیگر، با وجود شایعه شکنجه مسعود رجوی و موسی خیابانی و ضربه دیدن سر جناب رجوی و به کما رفتن ایشان، یک هفته پس از آن هر دو در سلامتِ کامل آزاد می شوند(عجب کمایِ طولانی بود!).

March 21, 2013 03:41:15 PM
---------------------------

وجدانی

منشاء مشروعیتِ شاهانه! (۲)

در همین دو سه هفتۀ گذشته بود که سند غیر قابل انکار و مستندی در خصوص شایعه پردازی، دروغگوئی، هوچیگری، سفسطه بازی و فرافکنیهایِ اغراق آمیز مجاهدینِ باصطلاح خلق ایران را در سامانه های اینترنتی شاهد بودیم. سندِ مزبور مربوط است به نامه مسعود رجوی و موسی خیابانی به یاسر عرفات. مجاهدین خلق همیشه مدعی بوده و هستند که جرمشان در رژیم پیشین (شاه) در حد خواندن قرآن و نهج البلاغه و کتاب های علی شریعتی بوده و تنها به خاطر همین جرائم است که اعضاء این سازمان وحتی خود آقایانِ مسعود رجوی و موسی خیابانی به زندان در افتاده و چه بسا شکنجه گشته و عده ای نیز کشته شده اند. من یکبار دیگر در همینجا بخشی از سند فوق الذکر را می آورم و بعد توضیهاتی را در خصوص آن بیت شعر که در کامنت جناب najaf مندرج است خواهم داد. و اما سند:

«ما مجاهدین خلق ایران که بعضا از نزدیک در اردوگاه های الفتح شاهد نبرد مرگ و زندگی شما با دشمن نژادپرست صهیونیست و مرتجعین عرب بوده ایم، بخوبی می دانیم که خلق در زنجیر شما تا چه حد از همکاری های همه جانبه رژیم ایران با صهیونیست ها و تسلیم طلبان عرب، در رنج و عذاب بوده است. رنج و عذابی که تمام خلق ایران نیز از آغاز تولد دولت اسراییل، این طفل نامشروع امپریالیسم در منطقه در آن سهیم بوده اند به همین دلیل اکنون که در میهن خونبارمان جنبشی بزرگ به راه افتاده و قائد پر افتخار آن امام مجاهد اعظم خمینی، بارها بر قطع هر گونه رابطه با اسراییل پای فشرده است، آغاز فروریختن پشت جبهه ضد انقلابی اسراییل، یعنی رژیم وابسته ایران را به انقلاب فلسطین تبریک می گوییم. برادر ابوعمار، اگر امروز شما و همرزمانتان خانه و خاکی از خود ندارید که بر آن پای گذارید، مردم ما که همیشه انقلاب شما را با چهره فلسطینی و قلب عربی و اسلامیش به طور ویژه ای گرامی و عزیز داشته اند برآنند تا در مسیر انقلاب آزادیبخش ضد امپریالیستی خود، خانه و خاکشان را در آینده ای نه چندان دور به پایگاهی برای شما تبدیل کنند و این انقلابی است تا پیروزی.»

March 21, 2013 03:38:52 PM
---------------------------

وجدانی


منشاء مشروعیتِ شاهانه! (۱)

جناب مهرداد،

چندی پیش یکی از همقطاران حضرت عالی بنامِ najaf (چون نمیدانم شما بین خودتان همدیگر را چگونه و با چه عنوانی خطاب میکنید لذا من در اینجا از اصطلاح همقطار استفاده نمودم) تقریبآ همان عبارات و ادعاهائی را در کوبیدن و مذمت نمودن شاهزاده رضاپهلوی بکار گرفته بودند که امروز در اینجا جنابعالی از آنها بهره گرفته اید. دور از ذهن نمیباشد که میان جنابِ najaf و خودِ شما همبستگی،همکاری، همراهی ... و خویشاوندی وجود داشته باشد و یا اینکه اصلآ شما دو فرد مجزا از هم نبوده و یکی هستید. به هر حال این مهم نیست ولی بدلیلِ اینکه اتهامات و انتقاداتِ شما حضرات مثلِ هم است بنابراین من فعلآ همان جوابهائی را به خودِ شما دارم که چندی قبل خدمتِ جناب najaf عرضه داشتم. چنانچه این پاسخهائی که حضرت عالی از سایر هم میهنانم و اینجانب در این سامانه و همین سایت دریافت نموده و مینمائید بسنده و کافی نیستند، مطمئن شوید چنانچه گوش شنوائی برای شنیدن حقیقت داشته باشید باز با هم حرفهائی خواهیم داشت. اما افسوس که تاریخ و گذشته خلاف اینرا ثابت میکند و نشان میدهد که گوش شما و امثالِ شما در برابر این حقایقِ غیر قابلِ انکار اختیارِ خود را از دست داده و تابع نیات و امیالِ ئدولوژی تان گشته و حس شنوائی و وظیفۀ طبیعی خود را از دست میدهد و همان تلقیناتی را به مخیله تان منتقل میکند که رهبرانتان برای شما از قبل تبیین نموده اند. پاسخم به جناب najaf را تحتِ عنوان " منشاء مشروعیتِ شاهانه! " عینآ برای حضرتعالی نیز بقرار زیر تقدیم میدارم:

March 21, 2013 03:37:46 PM
---------------------------

شیر و خورشید و تاج

مهرداد گرامی‌،

از این خانه تکانی پنداری و قلبی شما و این پیام نوروزی شما سپاسگزارم. و بعنوان یک هم میهن این کادوی نوروزی را از بنده حقیر بپذیرید...

کادوی ناقابل به صورت چند خط تقدیم شما می‌‌شود:

"زمان شناس باش، و همیشه طوری سخن بگو، طوری رفتار کن، و طوری بیاندیش که وقتی‌ در آینده‌ها در خلوت خود گذشته خودت را مرور میکنی‌، دست کم پیش خودت شرمنده نباشی‌ از اینکه یک زمانی‌ چگونه بی‌ پایه و اساس با زبان سرخ سر سبز میدادی بر باد. و هرگز فراموش نکن، در هر کاری که می‌کنید، نشانی‌ از خانه‌ای که در آن بزرگ شده‌اید را بر شانه‌های خود می‌کشید. بگذار زمانی‌ که سخنی می‌گویی و کاری انجام میدهید، بگویند که او در خانه عشق و پاکی‌ها و راستگویان و در خانه بزرگان پرورش یافته."

نوروز بر شما و خانواده محترم شما شاد باش.. و از شناختی‌ که بنده از شاهزاده دارم میدانم که ایشان، شما هم میهن، را نیز دوست میدارند و هر تلاشی می‌‌کنند شاید بدرستی بیشتر در راه امثال شما باشد تا در راه طرفداران طبیعی خود... البته دلایل طبیعی این امر مهم که چرا اینگونه است، بسیار است، اما از حوصله‌ مکان و زمان در این سامانه خارج است.. روزی خودتان متوجه این منظور بنده خواهید شد.. گذشت زمان همه چیز را روشن می‌‌کند.

در افتاد روزی ز اقبال بد، بچنگال نامردمی پست و دّد

روان ساختندش به بیدادگاه، بجرم طرفداری از پادشاه

از آن اتهامش ز بس بیش شد، که عشق وطن در دلش کیش شد

یکی‌ ناسزا گفت و دشنام داد، سپس ناروا حکم اعدام داد

فرومایگان خون من صدهزار، چو ریزد بر این خاک پر افتخار

یکا یک گلی‌ آتشین آورد، نگهبان این سرزمین پرورد

اگر اجنبی با تو همراه شد، چو تو دشمن هر وطنخواه شد

دگر مرگ همچون منی آرزوست، که ایران نبینم بدست عدوست

ایران آزاد باید

March 21, 2013 01:02:50 PM
---------------------------

مهرداد

بنده می خواهم که شما بفهمید مرز آزادیخواه و دمکرات بودن از درک جرثومه پلیدی مثل خمینی مرتجع و آیت شیطان هائی مثل شیخ فضل الشیطان نوری و کاشانی ها می گذرد نه سوار بر موج نفرت و جنایات خمینی . شما مدعی دمکرات بودن را دارید .سلطنت طلبی و شخصیت پرستی نشانی از دمکراسی ندارد . سر مردم کلاه نگذارید و انرژی خودتان را پایمال نکنید . آن لو لو را آب برد . سلطنت به ایران بر نمی گردد . چپ نما ها هم خودشان دین را افعیون توده ها می دانستند اما اسلام خمینی را اسلام میدانند و تازه به زیر قبای همین اسلام ارتجاعی رفتند . حق دارید هر طور میخواهید فکر کنید ولی آقای رضا پهلوی فرصت طلبی از پیام هایش مو ج میزند . این کار بسیار اشتباهی است . بقول نیچه کسانی هستند که نمی خواهند حقیقت را بپذیرند والان تمام عقاید شان زیر و رو می شود .
چلبی سازی آقای نوری علا همین معنی میدهد .
جنگ افروزی خمینی فقط برای بقای خودش و خلافت اسلامی یعنی شکنجه وسنگسار و اعدام در منطقه بود .
ما در مقابل بنیاد گرائی ایستادیم و جنگ عامل بدبختی ملت های مسلمان بود . باید خمینی را لعنت کرد و ایستاد در مقابل این پدیده شوم . نه اینکه پیشنهاد خلبانی کردن را داد. ایشان میدانست که این فرصت طلبی نه شرایط طوری بود که ایشان بتواند برود ایران نه خمینی جلاد می پذیرفت .


------------------

نظرتان راجب به پدر طالقانی چیست؟

یا نهضت آزادی که در سال 1342 بنیادگذاران سازمان مجاهدین بودند؟

سازمان شما یک سازمان مذهبی ایدولوژیکی می باشد که خمینی و دیگر کسانیکه ضد ایرانی هستند پیش شما شرف دارند!

چه تکاملی در سازمان شما بوجود آمده؟ تک رهبری را شما اول در سازمان خودتان از بین ببرید بعد برای دیگران نوحه خوانی کنید

کدام انتخابات دموکراتیک در سازمان شما انجام شده است. فرد پرستی را در آینه حقیقت درون خود، در زیر شعارهای مردم فریب آزاد پنهان کرده اید و ما را متهم می کنید که فرد پرستیم. شما یک بار بر علیه خانم «مریم رجوی» تفکری بکنید شما را در زیر شکنجه خواهند کشت.

متاسفانه ایران برای شما ارزشی ندارد که بتوانیم حداقل یک نقطه مشتریکی را با هم داشته باشیم

ارادتمند
بهمن زاهدی

March 21, 2013 11:43:08 AM
---------------------------

ایرانی

با درود خدمت دوستان
حضرت مهرداد، بارها به دوستان شما توصیه شد در این سامانه شعار ندهید، اما مثل اینکه سازمان مطبوع شما نمی خواهد از شعار که یکی از ابزار هویتی ایشان است، دست بردارد. تکرار دروغ های تاریخی، آنها را به حقیقت تبدیل نمی کند، البته برای کسانی که عقل و منطق و سنجه اسناد را ملاک قضاوت خود درباره هرپدیده تاریخی قرار می دهند. شما را ارجاع می دهم به کتاب ؛ایران، برآمدن رضاشاه، برافتادن قاجاریه و نقش انگلیسی ها؛ نوشته سیروس غنی، در آن کتاب وقایع مربوط به قیام رضاشاه کبیر را در آیینه اسناد وزارت امورخارجه انگلستان خواهید یافت. شما آنچنان به دنیا از زیر شیشه عینک ایدولوژیک خود نگاه می کنید که درک حقیقت برای شما اگر نگویم ممکن نیست، بلکه بسیار سخت و دردناک خواهد بود. شاهزاده رضاپهلوی در همان ابتدای جنگ، به عنوان خلبان اف - ۱۴ به ستاد مشترک ارتش تلگراف زده اند و آمادگی خود را برای شرکت در جنگ اعلام داشته اند. برای سند آن به کتابی که به صورت مصاحبه با ایشان، آقای احرار به زیور طبع آراسته اند، مراجعه نمایید. ایشان مانند شما با دشمنان متجاوز به ایران همداستان نشدند تا قدرت را بدست آورند، زیرا برای ما نیروهای ملی و شاهزاده مان، ایران از همه چیز مهمتر است. هموطن من، در ایران کسی برای این حرف های شما، کمترین ارزشی قائل نیست. نسل عوض شده است و مانند گدشتگان به دنیا نمی نگرد، شما نیز به جای پرداختن به حد سواد رضاشاه کبیر (که ارزیابی درستی از آن نیز ندارید) به نقادی سازمان خود بپردازید و رفتار خود را نقد کنید، شاید خقیقت را یافتید.
پاینده ایران

March 21, 2013 09:16:45 AM
---------------------------

ایرانی

شاهزاده رضاپهلوی
ما نیز با شما پیمان می بندیم تا در این سال سرنوشت ایران، در کنار کلیه نیروهای ملی، تلاش خویش را برای نجات میهن دوچندان کنیم. در این نقظه عطف تاریخی، همکاری همه نیروهای ملی،‌ ایران را به سرمنزل مفصود خواهد رساند.
پیانده ایران

March 21, 2013 09:01:43 AM
---------------------------

بهمن زاهدی

خدمت مهرداد، امام زمان،

هر زمانیکه کامنت‏های شما را می‏خوانم به یاد امام زمام مجاهدین خلق می‏افتم، که در لحظه تولد علی خامنه‏ای شنیده بود که او یا علی گفته است. در 28 امرداد شما در زیر چرخ تانک‏های امریکائی که برای کودتا در ایران بصورت ملیونی وارد ایران کرده بودند، بمب دست‏ساز می‏گذشته‏اید، نه بخاطر ایران دوستی شما، بلکه بخاطر انترناسیونالیسم کوکی که به شما هنوز تزریق می‏کنند.....

زمانیکه رگ‏های دست امیر کبیر را در می‏زدند شما در آنجا بودید و شاهد زنده این که محمد رضا شاه که در آن زمان هنوز بدنیا نیامده بود قاتل امیر کبیر بوده!

به بزرگی و دانش جهان‏افروز شما که در جهنم جهالت و خود فریبی (مارکسیست‏های اسلامی) شما را به این کمالات رسانده، هیچ افتخاری که نمی‏کنم هیچ، بلکه برای رهایی شما از این جهالت مطلق در این اولین روز سال نو، دعای بخشش و رحمت از پروردگار ایران برای شما و هموندان شما می‏کنم.

ارادتمند
بهمن زاهدی

March 21, 2013 08:37:21 AM
---------------------------

مهرداد

نامه ای به شاهزاده
از نظر بنده شما بعنوان یک فرد صاحب نظر سیاسی مثل هر ایرانی دیگر آزادید به چگونه فکر کردن و چگونه حرف زدن و چگونه رابطه زدن .بنده کاری ندارم از روز نخست اینکه رضا خان پدر بزرگ خدا بیمامرز شما چگونه در ارتش یکباره به درجات بالای نظامی رسید با توجه به اینکه کمترین سواد علمی و نظامی نداشت براینکه همگان میدانند که ایشان بی سواد بود ند و اینکه انگلیس ها نیاز داشتند به ایشان و کله شقی یک نظامی وقتی امر نهی می کند کارها خوب پیش میرود یک امر واقعی است که مورد نظر انگلیسیها هم بود برای اینکه بتوانند روز مبادا از این کله شقی و بی سوادی جهت پیش برد اهدافشان استفاده کنند .خلاصه انگلیسی ها توانستند سلسله قاجار را منقرض و دوست که چه عرض کنم نوکر بی چون و چرا ی خودشان را بر مردم ایران تحمیل کنند و سلسله پهلوی را بوجود بیاورند و خود شما خوب می دانید که نه پدر بزرگ شما دمکراتیک بدنیا آمد و نه دمکراتیک به سلطنت رسید و پدر عزیز شما هم به همین صورت با رای مردم روی کار نیامد .اگر تا اینجا حرف غیر منطقی است بفرمائید . حقیقت را بخواهی بدانید خیلی خوشحالم که کسی مثل شما هم پدر و هم پدر بزرگ دیکتاتور بودند که الان متحول شدید حالا یا بخاطر تدریس شما در آمریکا است یا عوامل دیگر مثلا از قتل و عام و سنگسار کردن های خمینی درسی آموختید یا از خود خانواده خودتان به این نتیجه رسیدید که الان برای نون خوردن و باز پس گیری تاج وتخت به باد رفتهِ باید دمکرات بود . آقای رضا خان دوم در جای جای تاریخ ما شاه و شیخ و مالکین با هم رابطه ارگانیک داشتند بهمین خاطر وقتی شما پیام میدهید احساس می کنم قتل عام خمینی بیهوده نبوده اصلا سیستماتیک بوده که تاریخ تکرار شود . در همین پیام نوروزی پرت و پلای شما در رابطه با بزرگداشت آنهایی تمامیت ارضی ایران را حفظ کردن محترم شمردید و باعث افتخار جنابعالی شده و سوال من اینست شما چرا بلند نشدی بروی از تمامیت ارضی ایران دفاع کنید یا اینکه شما برای این آفریده شدی که یک روز شاه بشی و فرصت طلایئ اعطا کنی به مردم ایران؟ چرا مراجعه به بسیج یا سپاه پاسداران یا ارتش نکردی برای ثبت نام و رفتن به جنگ و دفاع مقدس ؟

March 21, 2013 12:27:34 AM
---------------------------

شیر و خورشید و تاج

رضا شاه دوم گرامی‌،

نوروز بزرگ را به شما و خانواده شاد باش میگوییم. با آرزوی تندرستی و پیروزی برای شما و خانواده. همانطور که خود شما بار‌ها در بیانیه‌ها، مصاحبه‌ها و گرد‌هم آیی‌ ها، و و و... به این مهم اشاره کرده‌اید، امسال سالی‌ بسیار حساس و سرنوشت ساز برای میهن، و مبارزه آزادیخواهان است. پس از سی‌ و چهار سال فراز و نشیب‌ و یک مقاومت سخت و بی‌ امان در برابر ضحاکان زمانه؛ حال در کنار تمامی‌ ایرانیان میهندوست، می‌‌رویم تا پرونده این جمهوری جهل و جنون را برای همیشه ببندیم و آنها را به زباله دان تاریخ بسپاریم.

در این روز‌نوی خجسته، پیمان‌ها را تازه می‌‌کنیم با هدف گرد‌هم آیی‌ در ایران عزیز، میدان شهیاد، در چنین ساعاتی در نوروز آینده.

جرقّه نبرد نهایی با رژیم اشغال گر و ویرانگر از ساعاتی پیش در ایران زده شد. پیمان‌ها دوباره تازه شد، نفس‌ها تازه شد، و از هم اکنون قدم‌ها مصمم‌تر از هر زمان دیگری برداشته می‌‌شود.

این بار همه می‌‌دانند که چه باید کرد، و چرا؟

این میهن دیگر نمی‌‌تواند و نباید بیش از این در اسارت دشمن بسر برد. میهن نام تک تک ما را برای جانفشانی و انجام وظیفه فرا میخواند.

ایران و ایرانی‌ مستحق این همه ستم نیست و باید همه ایرانیان آزاده تمام توان و کوشش و خرد خود را بکار گیرند تا هر چه زودتر تا قبل از نوروز آینده در کنار یکدیگر شر این دشمن ایران ستیز را سر سرزمین آزادگان کم کنیم.

امروز باید مشکلاتی را که در گذشته با آن مواجه بودیم را فراموش کنیم و با پند و تجارب اندوخته چشم‌ها را به آینده دوخته و بر مشکلاتی که بر سر راه خواهیم داشت غلبه کنیم. و همینگونه نیز خواهد شد.

قدم‌های بعدی را پر توان و دلم گرم بردارید زیرا در این راه تنها نخواهید بود. و اطمینان داشته باشید که با همت و مقاومتی که ایرانیان، یکپارچه از خود در برابر جمهوری اسلامی نشان می‌‌دهند، آزادی چندان دور نیست، و اینک قابل لمس است.

ملت نگهدار ایران باد

March 20, 2013 03:35:31 PM
---------------------------

سهیلا آذری

هم میهنان گرامی، مادر شهبانو فرح پهلوی، شاهزاده رضا پهلوی،

به عنوان یک ایرانی‌، دست در دست همه میهن پرستانه ایرانی‌، فرا رسیدن نوروز جاودان را به شما و کلیه بستگان شاد باش میگویم. برای شما سالی تندروست، پیروزمند و پر شادی را آرزو مندم. امید وارم نو روز آینده‌ را همه با هم در زیر آسمان آبی ایران جشن بگیریم.

پاینده ایران، درود بر شاهنشاه

March 20, 2013 02:38:13 PM
---------------------------

وجدانی


سالِ آشتی ملی، شورای ملی و رستاخیزِ ملی ایران! (۲)

این درست که در طولِ تاریخ ایرانمان گاهگداری به بلیه هائی همانند مغولان و نهایتآ به بدترین آنها یعنی جمهوری اسلامی مبتلا شده و خورشیدِ سعادت و سربلندیش در پشتِ ابرها ناپدید گشته و یا به محاق رفته است اما چه باک که ایرنیانِ آزاده، آنانی که در مراحل مختلفِ زندگی خود دل در گرو آزاد ساختن و آباد نمودن میهن خود داشته و دارند (نمونۀ بارزِ آن در حالِ حاضر شاهزادۀ محبوب ایران رضاپهلوی میباشند) همیشه نهایت کوشش و سعی شان این بوده و هست که بارِ دیگر میهنشان را از نو بسازند و بقولِ شاهزادۀ زمان «تا بازگشت به هویتِ اصیلِ ایرانی و برقراری حاکمیتِ ملتِ ایران از هیچ تلاشی دریغ ننمایند.» درودِ بی پایان بر چنین سلحشورانِ دلیر و بی باکِ ایران زمین باد! در آن هنگام که ابر جغد جمهوری اسلامی در گفتارش، حتی در ایامِ شور و شادی و صلح مدام از خشونت و پلیدی سخن بمیان می آورد و آنرا ارج نهاده برتر می شمارد، این ایرانیان عاشق و نوع دوست که بنی آدم را همانند اعضای یکدیگر میشماند، هستند که حرفشان حرف سازندگی، آشتی ملی و برگشت دوباره به هویت اصیلِ ایرانی از جمله شرافت، نجابت و نوع دوستی است. بر چنین ایرانیانی نوروز مبارک باد!

March 20, 2013 11:39:05 AM
---------------------------

وجدانی


سالِ آشتی ملی، شورای ملی و رستاخیزِ ملی ایران! (۱)

با بهترین و صادقانه ترین درودها و تبریکات نوروزی در وحلۀ اول خدمت جمیع آحاد ملتِ شریف، نجیب و بی نظیر ایران و بویژه آنانی که در راهِ نجات و رهائی میهن عزیزمان جانفشانی نموده و یا مدام در حالِ مبارزۀ بی امان هستند، و سپس حضورِ یکایکِ شخصیهای (چه حقیقی و چه حقوقی) بزگوارِ سیاسی فعال از جمله شهبانوی نمونۀ ایران و فرزند برومندش شاهزاده رضاپهلوی بسیار خرسند و خوشحالم که آرزو و امید قلبی خود در حال و هوایِ چنین ایامِ خجسته و نمونۀ فصلِ بهاران و در آستانۀ ورودِ نوروز زیبا با پیامِ نو شکوفائی و آغاز رستاخیزِ دگربارۀ طبیعت، را بشرحِ زیر به عرض برسانم:

در همین آغار بهار و فرارسیدنِ سال نوِ ۲۵۷۲ ایرانی آرزو و امیدی جز این ندارم که بزودی زود وطن خویش را باردگر در جایگاهِ شایسته و در مقامی ببینم که لایق آن است: اگر افتخار هر کشوری تاریخ آن است ایرانِ ما بهترینِ تاریخ را دارد. اگر از افتخارات یک سرزمینی مشاهیر آن است سرزمین ما بی نظیرترین مشاهیر را دارد. اگر بزرگی و عزت مملکتی همانا به داشتن وطن پرستان و سرداران و سالارانِ میدانِ نبرد است ایران ما سلحشورترین و شجاع ترین آنها را داشته و دارد. اگر مایۀ مباهاتِ کشوری فرهنگ و آداب و رسومِ آن است کشور ما والاترین و زیباترینِ فرهنگ ها را دارد. اگر وجودِ ادب، اخلاقِ پسندیده، انسانیت، نجابت و نظائر آن در یک مملکتی نشانۀ برتریت آن است مملکت ما حائز بهترین و شاخص ترین این ارزش هاست. امید و آرزوی من این بوده و هست که همۀ این صفاتِ برتر آنی ایران و ایرانی ترک نکنند!

March 20, 2013 11:30:00 AM
---------------------------

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
معرفی فرهنگی
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
صفحه نخست   برگشت
به حزب مشروطه ایران خوش آمدید.
 
Welcome to The Constitutionalist Party of Iran (CPI)
Make irancpi.net you start page | Add irancpi.net in you favorites