حزب مشروطه ايران
(لیبرال دموکرات)

 The Constitutionalist Party of Iran
(Liberal Democrat)
Armenia iraq Iran Turky Switzerland England Qatar Kuwait Sweden Norway Italy Canada Austrian France Holland Israel Denmark Belgium Germany United States of America
صفحه نخست چاپ برگشت
یک هویدا و یک احمدی نژاد

April 16, 2013

سه شنبه 27 فروردین 2572 = April 16, 2013

ابراهیم نبوی خلیج فارس
 

هویدا روشنفکر بود، ولی می گفت من نوکر پادشاهم، هویدا فرانسه را مثل زبان مادری می دانست، ولی کمتر سفر خارجی می رفت، هویدا مسلمان و مسلمان زاده بود ولی همه می گفتند بهایی است، هویدا وقتی سرکار آمد مملکت فقیر و توسعه نیافته بود، ولی وقتی برکنار شد ایران جزو کشورهای بزرگ جهان بود. احمدی نژاد می گفت من استاد دانشگاهم، زبان فارسی را هم بلد نبود حرف بزند، ولی دائما از شرق به غرب دنیا سفر می کرد و آبروی کشور را می برد، مسلمان بود و مسلمان زاده نبود، ولی مدعی بود که با خدا حرف می زند و در هاله نور است، وقتی سرکار آمد ایران کشوری با ذخیره ارزی فراوان و درآمد نفتی بسیار بالا بود، او بعد از چهار سال کشور را فقیر، بی آبرو، ناامن و پر از دزدی و بی عدالتی کرد و باز هم ماند.


هویدا با یک پیپ و یک عصا و یک گل ارکیده و یک مادر چادری و یک دنیا کتاب آمد، یک برادر هم داشت که خودش از بزرگان فرهنگ و سیاست کشور بود، وقتی دولتش تمام شد، بعد از سیزده سال کار، به او گفتند از ایران برو، نرفت و اعدام شد. احمدی نژاد با یک دمپایی و یک پژو قدیمی و یک کاپشن پاره و یک زن چادری آمد، یک برادر هم داشت که کارش کپی کردن از سی دی قاچاق بود، بعد از چهار سال مسافرت به تمام دنیا، همه خانواده اش را سرکار دولتی برد، میلیاردها دلار خرج حفاظتش شد و وقتی هم که به او گفتند دوره ات تمام شد، برو، دهها نفر را کشت و هزاران نفر را زندانی کرد.


هویدا هیچ نداشت که آمد و بعد از سیزده سال همچنان چیزی نداشت، احمدی نژاد با یک پژوی کهنه آمد، بعد از یک سال با دوازده تا ماشین این طرف و آن طرف می رفت، بعد از دو سال با هلی کوپتر برای دیدن مادرش می رفت، بعد از چهار سال برای رد شدن از خیابان هم جرات نداشت بدون هلی کوپتر جایی برود.


در قسمت «از دیگران» مقالات درج شده می‏تواند با نظرگاه‏های حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات) هم‏خوانی نداشته باشد. مقالات درج شده در این قسمت برای آگاهی‏رسانی و احترام به نظرگاه‏های دیگراندیشان می‏باشند.


---------------------------

نظر شما در مورد مطلبی که خواندید چیست؟


از سامانه حزب و صفحه رسمی حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات) در فیس بوک دیدن کنید.


---------------------------

جمشاد پرچمشاهی


... اوائل انقلاب شوم ٥٧ همه فریاد زدید: "ما همه سرباز تو ایم خمینی / گوش به فرمان تو ایم خمینی!" حالا پس از گذشت ٣٤ سال از آن دوران فاجعه بار، آخوندهای مکتبی و روضه خوانهای پنج ریالی (ریال پرارزش و پرحیثیت آنزمان) در نظام پیشین، هریک در منصب و مقامی گوش به فرمان و دستورات رهبری در حال چاپیدن و غارت بیت المال از یک سو و آبروریزی و لگدمال کردن حیثیت ایران و ایرانی در سراسر کره زمین از سوی دیگر بوده و هنوزهم هستند.

اصولا قیاس نظام پادشاهی پیشین با نظام جهل و فساد دینی کنونی در تمامی عرصه ها خبط و خطای فاحش است تا چه برسد به اینکه رجال سیاسی و مردان میهن پرست و لایق آنزمان را با غاصبان حکومتی و آمران و عاملان ظلم و ستم و جنایت پیشه امروز در کشور فلکزده و ویران شده مان در کنار هم قرار داد - دو فرهنگ کاملا متضاد و خلاف یکدیگر ....!

April 17, 2013 03:23:15 PM
---------------------------

جمشاد پرچمشاهی


استاد نبوی! شما در مقایسه هویدا با احمدی نژاد گویا پیازو سیب را باهم مقایسه می کنید!؟ آخر، هویدا کجا و احمدی نژاد کجا؟
امیرعباس هویدا نه تنها نخست وزیر شایسته و باکفایت و بالیاقت بود بلکه رفتار و برخورد انسانی و پرعاطفه یی با و نسبت به اطرافیانش داشته و هیچگاه سخنان غیرمنطقی و دور از واقعیت نگفته و مزخرفات و حرفهای رکیک به شیوه احمدی نژاد دهان گشاد به زبان نمی آورد. اینرا من به این دلیل بیان می کنم چون زنده یاد امیرعباس هویدا را بخاطر نسبت خویشاوندی دور شخصا می شناختم و در یکی-دو میهمانی خصوصی حتا لحظاتی با ایشان همصحبت شده بودم. آنمرحوم فردی بسیار مهربان و خونگرم و ساده و بی ریا، و مهمتر از همه اینکه، بسیار بذله گو و خوش صحبت بود.

من بسختی می توانم تصور کنم که مرحوم هویدا بطور آشکار و علنی در جایی یا به کسی گفته باشد "من نوکر پادشاهم!" اگرهم گفته باشد منظورش قطعا این بوده که "من خدمتگزار شاهنشاه آریامهرم!" - همانطور که در مجالس خصوصی هم بارها گفته بود وقتی صحبت از سیاست می شد.
از آن گذشته، در امور سیاست این یک چیزغیرعادی نیست؛ مگر سید محمد خاتمی بارها و بارها نگفته بود که او - به عنوان رئیس جمهور! یک مملکت - فقط یک "تدارکچی" بیش نیست که گوش به فرمان "مقام معظم رهبری اش" می باشد؟ ... ادامه

April 17, 2013 03:22:23 PM
---------------------------

ازاد

اقای نبوی

ای کاش این فهم و درک را ان زمانی داشتی که نوکر وار و چاکر مابانه بدنبال امامت بودی .
بازهم جای شکر ش باقی است که حالا فهمیدی.

زنده باد ایران

April 16, 2013 07:57:33 PM
---------------------------

ایرانی

با درود خدمت دوستان
وقتی اعدامش کردند، باورشان نمی شد که کل دارایی نخست وزیر شکوفاترین دوران مملکت، جز آپارتمانی در برج سامان بولوار الیزابت، یک پیکان و ۵۰۰۰ هزار دلار پول نقذ (طبق صورت اموال دادگاه خلخالی جانی) چیز دیگری نبود. هویدا در خدمت یه ایران همسنگ امیرکبیر بود، می گفت نوکر شاهم، چون شاهی که او به آن خدمت می کرد، جز به ایرانسازی، یه چیز دیگری نمی اندیشید. چه روزهایی گذشت بر ما، به چه فکر می کرد در لحظه آخر این مرد بزرگ و خادم مملکت؟، خلعتبری (وزیر امورخارجه) که به جرم تهیه رآکتور اتمی بدست خلخالی جانی اعدام شد چه؟ او در لحظه اعدام به چه می اندیشید؟ سایرین چه؟ وجب به وجب خاک این ملک، به خون میهن پرستان آغشته است و این، رمز مانایی ایران جاوید است. یاد همه قربانیان انقلاب شکوهمند و پادشاه ایرانسازشان گرامی و راهشان پر رهرو باد.
پاینده ایران

April 16, 2013 05:17:57 PM
---------------------------

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
معرفی فرهنگی
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
صفحه نخست   برگشت
به حزب مشروطه ایران خوش آمدید.
 
Welcome to The Constitutionalist Party of Iran (CPI)
Make irancpi.net you start page | Add irancpi.net in you favorites