حزب مشروطه ايران
(لیبرال دموکرات)

 The Constitutionalist Party of Iran
(Liberal Democrat)
Armenia iraq Iran Turky Switzerland England Qatar Kuwait Sweden Norway Italy Canada Austrian France Holland Israel Denmark Belgium Germany United States of America
صفحه نخست چاپ برگشت
در رابطه با توافقنامه حزب دمکرات کُردستان ایران و حزب کومله کُردستان ایران

September 06, 2012

پنچ شنبه 16 شهریور 2571 = September 6, 2012

 

اعلامیه حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات)


در رابطه با توافقنامه حزب دمکرات کُردستان ایران و حزب کومله کُردستان ایران


به تازگی توافقنامه ای میان حزب دمکرات کُردستان ایران و حزب کومله کُردستان ایران امضاء گردیده که مایه نگرانی ما در حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) و دیگر ایران دوستان و آنانی که دل نگران سرنوشت ایران و ایرانیان‏اند را فراهم ساخته است.

در این توافقنامه که به امضای آقایان مصطفی هجری، دبیر کل حزب دمکرات کُردستان ایران و عبدالله مهتدی، دبیر کل حزب کومله کُردستان ایران رسیده، هر دو حزب بر این باور مشترک که "نظام سیاسی آینده ایران لازم است سیستمی سکولار، دمکرات و فدرال باشد" تاکید ورزیده و "شناساندن مشکلات و مطالبات "ملت" کُرد در کُردستان ایران به جامعه بین‏المللی و کسب حمایت سیاسی برای جنبش رهائی بخش "ملت" کُرد به عنوان مثال، سازماندهی اقدامات دیپلماتیک مشترک در سطح جهانی و دیدار از مراکز بین‏المللی در راستای این هدف" را در صدر برنامه‏های کاری خود قرار داده‏اند.

حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) لازم می‏داند که بار دیگر به تمامی هموطنان خود در سراسر ایران و از جمله کُردستان عزیز یادآور شود که این درد مشترک نه با تاکید بر قالب نظام آینده که با تاکید بر ساختار آن که می‏باید محدود به چهار چوب اعلامیه جهانی حقوق بشر و میثاق‏های الحاقی آن باشد درمان خواهد شد.

تاکید بر قالب نظام آینده که می‏باید "فدرال" باشد به جای تاکید بر ساختار دمکراتیک آن نتیجه‏ای جز ایجاد تفرقه و تشنج بین نیروهای مبارز و آزادیخواه ضد نظام جمهوری‏اسلامی و ریختن آب به آسیاب آن نظام ویرانگر و دشمن ایران و ایرانی نخواهد داشت. معلوم نیست نظام فدرالی که در چهار چوب اعلامیه جهانی حقوق بشر عمل نکند درمان کننده کدام درد هموطنان دردمندمان در کُردستان و یا دیگر مناطق محروم ایران عزیز خواهد بود و نظام لیبرال دمکراتی که در چهار چوب اعلامیه جهانی حقوق بشر عمل کند و پاسدار حقوق برابر شهروندی همه ایرانیان باشد کدام درد از هموطنان دردمندمان در کُردستان و دیگر مناطق را بی‏پاسخ می‏گذارد که می‏باید بر نوع نظام "فدرال " بدین اندازه پای فشرد؟

مشکل ایرانیان، همه ایرانیان، در جای جای آن سرزمین اهورائی از هر قوم، مذهب، زبان و منطقه‏ای که باشند تنها با یک تلاش مشترک برای از بین بردن نظام تبعیض آمیز جمهوری‏اسلامی و دستیابی به حقوق از هر جهت برابر شهروندی برای همه ایرانیان، حقوقی غیر‏قابل نقض، و نظامی که پاسدار و تضمین کننده آن حقوق باشد قابل حل است. هر گونه تلاش برای جدائی انداختن بین ملت یکپارچه ایران جز کمک به دوام نظام تبعیض آمیز جمهوری‏اسلامی و دشمنان ایرانیان نتیجه‏ای نخواهد داشت.

حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) ضمن تاکید دوباره بر این حقیقت انکارناپذیر که ایران یک "کشور" با یک "ملت"، متشکل از اقوام و زبان‏ها و مذاهب گوناگون با پیشینه و درد و سرنوشتی مشترک است بار دیگر همه هم میهنان خود در سراسر ایران مخصوصا کُردستان عزیز را به اندیشیدن به آینده همه ایرانیان فرا خوانده و از آنان می‏خواهد که از اتخاذ هر سیاستی که به این تلاش مشترک برای رهائی ایران و ایرانی خدشه وارد می‏سازد بپرهیزند.

حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) از همه گروه‏های سیاسی و فعالان اجتماعی و گروه‏ها، سازمان‏ها و احزاب قومی در سراسر ایران می‏خواهد که در برابر سیاستهای استعماری ملت‏سازی و تقسیم ملت یکپارچه و بزرگ ایران به ملت‏های کوچک‏تر که به قصد جدائی افکندن بین ملت ایران و در نهایت تجزیه ایران اتخاذ شده‏اند "نه" گفته، موضعی روشن و سرسختانه اتخاذ کنند.

جای جای ایران زمین از آن همه ایرانیان به عنوان یک ملت از هر قوم و زبان و مذهبی که باشند است و سرنوشت آن نیز تنها با اراده و تلاش مشترک همه ایرانیان رقم خواهد خورد.

ملت بزرگ ایران نشان خواهد داد که جز این نیز هم نخواهد شد.پاينده ايران

زنده باد ملت ايران

حزب مشروطه ايران (لیبرال دموکرات)

 
صفحه نخست   برگشت
به حزب مشروطه ایران خوش آمدید.
 
Welcome to The Constitutionalist Party of Iran (CPI)
Make irancpi.net you start page | Add irancpi.net in you favorites