حزب مشروطه ايران
(لیبرال دموکرات)

 The Constitutionalist Party of Iran
(Liberal Democrat)
Armenia iraq Iran Turky Switzerland England Qatar Kuwait Sweden Norway Italy Canada Austrian France Holland Israel Denmark Belgium Germany United States of America
صفحه نخست چاپ برگشت
زمين لرزه‌ای شديد در سيستان و بلوچستان

April 17, 2013

چهارشنبه 28 فروردین 2572 = April 17, 2013

 

اعلاميه حزب مشروطه ايران (ليبرال دمکرات)


زمين لرزه‌ای شديد در سيستان و بلوچستان


هموطنان گرامی

بنا بر خبرهای رسيده زمين‌لرزه شديدی در سيستان و بلوچستان بوقوع پيوسته که چنانچه اخبار اوليه از شدت آن که هفت و هشت دهم ريشتر تخمين زده شده درست باشد از شديدترين زلزله‌های تاريخ ايران به حساب خواهد آمد.

تصور تعداد کشته شدگان اين فاجعه و ميزان خسارات وارده، آنهم در منطقه‌ای با بافت سُنتی و ساختمان‌هائی که به هيچ روی تاب روياروئی با چنين زمين لرزه‌هائی را ندارند بسيار دشوار و بسی دهشت انگيز است.

زمان آن فرا رسيده است که همه ايرانيان و مخصوصا جامعه مدنی ايران هر آنچه در توان دارند را بکار گيرند تا دولت بی‌لياقت و مسئولان بی‌خيال نظام اسلامی را مجبور به قبول و از آن مهم‌تر رعايت اصول ايمنی و استانداردهای بين‌المللی در کدهای ساختمانی کنند.

مي‌شود با اصول علمی هم خانه‌های موجود را مقاوم و هم خانه‌های تازه‌ساز را در برابر زمين لرزه مقاوم ساخت و جان ميليونها ايرانی را نجات داده و جلو ميلياردها دلار خسارت جبران ناپذير را گرفت.

حزب مشروطه ايران (ليبرال دمکرات) ضمن عرض تسلييت و ابراز همدردی عميق با هموطنان خود در سيستان و بلوچستان بار ديگر از همه هموطنان خود که توان کمک و ياری رساندن به مناطق آسيب ديده را دارند می‌خواهد که هر آنچه در توان دارند را برای کمک به مناطق زلزله زده بکار گيرند.

باشد که در آينده‌ای نه چندان دور با از بين رفتن نظام بی‌لياقت اسلامی و داشتن نظامی دلسوز و مسئول، شاهد ساخته شدن ساختمان‌هائی ضد زمين لرزه و مقاوم‌سازی خانه‌های موجود بر اساس اصول علمی و مهندسی پيشرفته در سراسر ايران اهورائی خود باشيم.


پاينده ايران

زنده باد ملت ايران

حزب مشروطه ايران (لیبرال دموکرات)

 
صفحه نخست   برگشت
به حزب مشروطه ایران خوش آمدید.
 
Welcome to The Constitutionalist Party of Iran (CPI)
Make irancpi.net you start page | Add irancpi.net in you favorites